پنج‌شنبه, 23 مرداد 1399 جستجو:           |    
عنوان : پیام شهردارو شورای اسلامی شهر به مناسبت شهادت پنجمین اختر تابناك آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر (ع)
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ 
ساعت : ۱۷:۴۳:۵۴


پيام تسليت شهردار و شورای اسلامی شهر به مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع)

  ❇حضرت امام محمد باقر (علیه‌السلام) می‌فرمایند:

بهترین چیزی را که دوست دارید درباره شما بگویند، درباره مردم بگویید.❇

این بار، پنجمین ناخدای کشتی ایمان، او که دریا دریا علم، از سینه‌اش جاری بود، او که از کلامش وحی می‌جوشید و از زبانش باران حدیث می‌بارید، چهره در خاک کشیده است؛ مظلوم و غریبانه.وارث دردهای کربلا بود و علم بی‌کرانش، بیدارکننده خاک؛ و رسایی خطبه‌هایش لرزه بر اندام جاه‌طلبان می‌انداخت. باقرالعلوم بود و گسترش‌دهنده و شکافنده دانش.

ایشان افزود ند: پیامبرگرامی (ص)لقب باقر به معنای شکافنده علوم را به ایشا ن دادند و حضرت نیز با ایجاد نهضت علمی در جهان اسلام، تاثیر بسیار زیادی در ترویج مکتب شیعه و توسعه آن در تمام کشورهای اسلامی درزمان بنی عباس داشتند.امام باقر(ع)  شاگردان بسیاری را تربیت کردند که این میراث ماندگار موجب تفسیر صحیح و دقیق کتاب های مذهب شیعه و شفاف سازی مسیر آن با منشاءوحی الهی و سنت نبوی شد.

امام محمد باقر(ع)در کودکی شاهد واقعه سهمگین کربلا بودند و پیوسته این واقعه درذهن حضرت باقی بود، به همین دلیل ایشان ازراویان اصلی این رخداد بودند و نقش به سزایی در احیای مکتب عاشورا داشتند.

حضرت امام محمد باقر(ع) در تمام عمر با کیاست و فراست خویش به مبارزه باحکومت های ظالم پرداخته و در برملا کردن نظام ظالم بنی امیه نقش به سزایی داشتند و سیره اخلاقی ایشان در تربیت مسلمانان نقش مهمی را ایفا کرد. 

حضرت امام محمد باقر(ع) ۱۹ سال و ده ماه پس از شهادت پدر بزرگوارشان حضرت امام زین العابدین (ع)زندگی کردند و در تمام این مدت به انجام  وظایف خطیر امامت ،نشر و تبلیغ فرهنگ اسلامی و اجرا کردن سنت های جد بزرگوارشان در میان خلق پرداختند و لحظه ای ازاین وظیفه غفلت نفرمودند.

 السلام علیک یا محمد بن علی، ایها الامام الباقر، یابن رسول الله

هفتم ذی الحجه سالروز شهادت امام مومنان و پنجمین پیشوای عطوف شیعیان،امام محمد بن علی الباقر علیهم السلام را به  محضر مبارك وليعصر ارواحنا فداء كه در كنار مزار بي زائر امام معصوم به سوگ نشسته اند و عموم شیعیان جهان تسلیت عرض می نمائیم.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پیربکران

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
شهرداری پیربکران

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8